Skip to the content
Menu

Aktualijos

Vilniuje siūloma steigti Europos kibernetinio saugumo kompetencijų centrą

2020 m. spalio 21 d. 15:49

Spalio 21 dieną Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos, Užsienio reikalų, Susisiekimo bei Ekonomikos ir inovacijų ministeriijų siūlymui teikti paraišką Europos Sąjungos (ES) institucijoms Lietuvoje steigti Europos kibernetinio saugumo kompetencijų centrą.

Europiečių judėjimas veiklą Lietuvoje pradeda tinklalaidžių serija „Europa per 30 minučių”

2020 m. spalio 21 d. 15:27

Šių metų pradžioje įsteigtas Europiečių judėjimas oficialiai pradeda savo veiklą Lietuvoje. Organizacija sieks į bendraminčių platformą suburti Europos Sąjungos idėjoms neabejingus piliečius ir organizacijas, stiprinti švietimą apie ES Lietuvoje ir skatinti pilietinę visuomenę aktyviai dalyvauti ES sprendimų priėmimo procesuose. Vienas pirmųjų organizacijos projektų - tinklalaidžių jaunimui serija „Europa per 30 minučių”.

Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje pasiekti svarbūs susitarimai

2020 m. spalio 21 d. 15:11

Pirmadienį vykusioje Europos Sąjungos (ES) Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje pasiektas politinis susitarimas dėl pagrindinių verslinių išteklių žvejybos galimybių Baltijos jūroje 2021 metams, taip pat patvirtintos Tarybos išvados dėl strategijos „Nuo ūkio iki stalo“.

Skelbiama kandidato į Europos Sąjungos Bendrojo Teismo teisėjus atranka

2020 m. spalio 19 d. 16:10

Teisingumo ministerija informuoja, kad skelbiama kandidato į Europos Sąjungos Bendrojo Teismo teisėjus, kurį į pareigas siūlo Lietuvos Respublika, atranka.

Kauno intermodalinis terminalas sujungtas su Europos geležinkelių tinklu

2020 m. spalio 19 d. 16:06

„Rail Baltica“ geležinkelio ruože Kaunas-Palemonas baigti pagrindiniai projekto darbai – paklojus paskutinius europinio standarto bėgius, Kauno intermodalinis terminalas tiesiogiai sujungtas su Europos geležinkelių tinklu.

ES institucijų aktualijos spalio 12 - spalio 18 dienomis

2020 m. spalio 19 d. 10:41

Kviečiame susipažinti su svabiausiais antrosios spalio savaitės ES institucijų įvykiais!

Europos Sąjungos ministrams pristatyta Lietuvos skaitmenizavimo patirtis

2020 m. spalio 16 d. 15:28

Ketvirtadienį surengtoje už telekomunikacijų ir skaitmeninę politiką atsakingų Europos Sąjungos (ES) ministrų vaizdo konferencijoje buvo ieškoma būdų, kaip paspartinti skaitmeninimo ir duomenų perdavimo procesus ES, kurių poreikį dar labiau išryškino COVID-19 pandemija

Prezidentas: Lietuva yra pasirengusi siekti ES žaliosios politikos tikslų

2020 m. spalio 16 d. 09:15

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį atvyko į dvi dienas truksiančią Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesiją, sušauktą aptarti klausimams, susijusiems su kova su klimato kaita, „Brexit“ derybomis, ES ir Afrikos santykiais.

Seminaras „Skaitmeninių finansų europinė darbotvarkė: kas labiausiai rūpi Lietuvai?“

2020 m. spalio 15 d. 14:32

2020 m. rugsėjo pabaigoje Europos Komisija pristatė skaitmeninių finansų dokumentų rinkinį – Skaitmeninių finansų strategiją ir atitinkamus teisinius pasiūlymus dėl reglamentų.

Pramonės skaitmeninimo projektams – 53 mln. eurų finansavimas

2020 m. spalio 15 d. 14:30

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva 124-iems Lietuvos pramonės skaitmeninimo projektams skiriamas 53 mln. eurų finansavimas.